Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy


Skuteczne środki w zwalczaniu chorób zboża

Choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż jedynie w ten sposób możemy mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - sprawdzone działania ochronne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie znacznie bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które warto zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w gruncie rzeczy ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki oraz wskaźniki żyzności azotu mogą wywoływać nadto grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy pszenica ozima. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości bądź akceptacji na kluczowe szkodniki i choroby, takie jak karłowatość objawy może pomóc zmniejszyć ryzyko znacznych strat. Pierwsza forma wymienionej środki grzybobójcze na pszenice tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić uwagę na cieszący się coraz znacznie większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma asekuracji.

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 3


noavatar.png
Barylski 2019-12-03

Regularnie na zarodka czerwca uciekali do nas na lato

noavatar.png
Centkowski 2019-12-04

Zwykle na zaczątku czerwca schodziliśmy do nas na lato

noavatar.png
Iskra 2020-02-13

Nuże niemal rok po ożenku staliśmy rodzicielami cacy córy, oraz po dwóch latkach młodzika.