Po drugim dniu zawodów w pływaniu nie ma wątpliwości która szkoła ponadgimnazjalna w powiecie pływa najlepiej. To My a właściwie nasi wspaniali młodzi zawodnicy którzy wywalczyli w konkurencjach indywidualnych aż 12 awansów do zawodów wojewódzkich na dystansie 50 m dziewcząt i chłopców. Zachwycali świetną formą oraz techniką pływania.

W pięknym stylu pożegnali się ze startami w zawodach powiatowych Nasi maturzyści: Olga Galas kl 3j (2 miejsce stylem grzbietowym) oraz Kacper Kowalczyk kl 3n (1 miejsce stylem dowolny).

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili uczniowie kl 2n: Alicja Czuba (1 miejsce stylem motylkowym), Marcin Guzdek (1 miejsce stylem grzbietowy), Bartek Sordyl (2 miejsce styl klasyczny), Sebastian Banaś (styl klasyczny), Konrad Guzdek ( styl dowolny).

Nasze zawodniczki zdominowały konkurencje 50 stylem grzbietowym zajmując całe podium: Dominika Rams 3i (1 miejsce ), Olga Galas kl 3j (2 miejsce ), Paulina Mojska kl. 3h (3 miejsce).

Świetnie poradziły sobie również zawodniczki w stylu dowolnym zdobywając: 2 miejsce Dominika Ogiegło kl 3ds, oraz 3 miejsce Karolina Żak kl 3h .

Gratulujemy udanych startów debiutantom Beacie Chojny kl 1di (1 miejsce klasyk) i Wojciechowi Woś kl 1n (3 miejsce styl dowolny).

Drugi czas stylem grzbietowym uzyskał Przemysław Biegun kl 3i jednak drobny błąd techniczny przy dopływaniu do mety wychwycony przez sędziego pozbawił go miejsca na podium.

Szczególne podziękowania za koordynowanie startu sztafety oraz wspaniały start 50 m stylem motylkowym należą się kapitanowi drużyny męskiej Dawidowi Badanowi kl 2i.

W rywalizacji wzięły udział szkoły: LO Wadowice ,LO Andrychów , ZSiPO Kalwaria, ZSNr 2 , ZS Nr 2 Andrychów oraz ZS Nr 3 WADOWICE.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BYŁO SUPER.

Opiekunowie: Łukasz Kołaczyk , Rafał Kowalewski