70

Dnia 23.01.2017 roku w LO w Wadowicach odbyły się zawody w piłce koszykowej dziewcząt zorganizowane przez Powiat Wadowicki.

Do finału licealiady zakwalifikowały się te same szkoły, co w zeszłym roku.

W wyniku losowania nasz zespół trafił na najlepszego gracza - ZS nr 1 z Andrychowa - zwycięzcę z poprzedniego roku.

Podczas tego meczu nasze dziewczęta dzielnie atakowały kosz rywalek, nie odpuszczały łatwo także w obronie. Wyższe andrychowianki wykazały się lepszą celnością i kondycją, pokonując nas 30:18.

Gospodynie turnieju natomiast, koszykarki I LO w Wadowicach rozgromiły 60:27 ZSiPO z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W kolejnym meczu nasze koszykarki spotkały się z kalwariankami, które zostały pokonane 24:18. Obie drużyny walczyły zaciekle. W pierwszej kwarcie nieznacznie prowadziła Kalwaria, w drugiej zdołałyśmy nadrobić straty, trzecia kwarta była już nasza i w czwartej utrzymałyśmy przewagę. To zwycięstwo zapewniło naszym dziewczętom III miejsce na podium i pamiątkowy puchar ufundowany przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Mistrzowski tytuł obroniły dziewczęta z Andrychowa po ostrym starciu z wadowickim ,,Gimplem" ( 24:20 ).

Skład drużyny reprezentującej naszą szkołę: Paulina Mojska kl. 3h, Justyna Kocemba kl. 2g, Dominika Bartoszek kl. 2g, Angelika Cembala kl. 2i, Anna Samborska kl. 2i, Aleksandra Głód kl. 2i, Karina Wajdzik kl. 1di, Anna Wajdzik kl. 1g, Karolina Sajdak kl. 1i.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za sportową rywalizację i oczywiście za zdobycie 3 miejsca w powiecie wadowickim.