W dnia 7.04.2017r. w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach odbył się pod patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego Ekonom Strong Power Day , czyli zawody w wyciskaniu sztangi leżąc.

W programie imprezy były m.in. innowacyjna lekcja wychowania fizycznego z wykorzystaniem ciężarków Kettlebells, pokazy wschodnich sztuk walki, rywalizacja indywidualna i drużynowa.

Celem zawodów było ukazanie walorów uprawiania sportów siłowych jako sposobu na poprawę tężyzny fizycznej, harmonijnego rozwoju sylwetki, kreowanie zdrowego stylu życia, popularyzowanie zasady „fair play” w sportowej rywalizacji.

Dnia 20 marca 2017 roku w ZS nr 2 w Wadowicach odbył się turniej GORZEŃ FIFA CUP, w którym rywalizowało ze sobą 30 zawodników z ośmiu szkół z powiatu wadowickiego. Nasza szkoła  również miała swoich reprezentantów (Jakub Czerwik, Jakub Ciepły i Piotr Marczyński). Po dziewięciu zaciętych pojedynkach Jakub Czerwik z kl. 1N ostatecznie zdobył brązowy medal, 2-gie miejsce zajął uczeń z ZS nr 1 w Andrychowie, a najlepszym okazał się przedstawiciel z ZS i PO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wielkie gratulacje dla naszego Kuby!

Po drugim dniu zawodów w pływaniu nie ma wątpliwości która szkoła ponadgimnazjalna w powiecie pływa najlepiej. To My a właściwie nasi wspaniali młodzi zawodnicy którzy wywalczyli w konkurencjach indywidualnych aż 12 awansów do zawodów wojewódzkich na dystansie 50 m dziewcząt i chłopców. Zachwycali świetną formą oraz techniką pływania.

W pięknym stylu pożegnali się ze startami w zawodach powiatowych Nasi maturzyści: Olga Galas kl 3j (2 miejsce stylem grzbietowym) oraz Kacper Kowalczyk kl 3n (1 miejsce stylem dowolny).

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili uczniowie kl 2n: Alicja Czuba (1 miejsce stylem motylkowym), Marcin Guzdek (1 miejsce stylem grzbietowy), Bartek Sordyl (2 miejsce styl klasyczny), Sebastian Banaś (styl klasyczny), Konrad Guzdek ( styl dowolny).

Dawid  Badań uczęń klasy 2i  kapitan Naszej Reprezentacji Pływaków wreszcie na podium. W rozgrywanych w Suchej Beskidzkiej Wojewódzkich Zawodach Indywidualnych w Pływaniu, które odbyły się 01.03.20017r. Nasz wspaniały delfinista wywalczył trzecie miejsce stylem motylkowym na dystansie 50m. Doskonały wynik w rywalizacji z najlepszymi pływakami Małopolski osiągneli również : Alicja Czuba - 6 miejsce stylem motylkowym (kl 2n), Marcin Guzdek - 10  miejsce stylem grzbietowym (kl 2n), Kacper Kowalczyk - 12 miejsce stylem dowolnym. (Kl 3n). Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy startujący w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym. Olga Galas kl 3 j, Beata Chojna kl 1 di ,Dominika Ogiegło kl 3ds, Karolina Żak kl 3h, Paulina Mojska kl 3h, Bartłomiej Sordyl kl 2n, Dominika Ramza kl 3i.

25.01.2017r. Na terenie krytej pływalni "Delfin" odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w Pływaniu dziewcząt i chłopców.

Nasza męska drużyna zdobyła mistrzostwo w klasyfikacji generalnej uwzględniając start sztafety oraz konkurencje indywidualne na dystansie 100 i 50 m.

Świetnie popłynęła również drużyna dziewcząt zajmując w klasyfikacji generalnej III miejsce.

Sztafeta męska awansowała tym samym do zawodów wojewódzkich.