„Znowu minął kolejny rok,
czerwiec śpiewa pieśń o wolności.”

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 . Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. Janusza w Bazylice NMP. Oficjalną część prowadzili w sposób perfekcyjny Kordian i Jakub z klasy 1 n. Pani Dyrektor Jolanta Satława podsumowała wyniki w nauce, pogratulowała najlepszym i podziękowała nauczycielom za pracę dydaktyczną. Lista uczniów i ich osiągnięć była długa. Głos zabrali również Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Szuster. Panowie życzyli udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Ważny element akademii stanowiło pożegnanie klasy 3 ek ZSZ kończącej szkołę. Wzruszające fragmenty poezji odczytali dla nas Janek i Patrycja z 2 k . Słowa „Chciałbym wszystkie takie chwile ocalić od zapomnienia” najmocniej podkreślają smutek, z jakim łączy się każde pożegnanie. Ale pamiętajmy , że każdy koniec to zarazem początek czegoś nowego. Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, a sobie samym udanych i słonecznych wakacji.

Akademię szkolną przygotowali uczniowie klas 1n , 1 j oraz 2 k pod opieką nauczycieli Anny Harańczyk i Doroty Malinowskiej.