Dyrektor szkoły mgr inż. Jolanta Satława  przybliżyła na podstawie prezentacji multimedialnej pt. „Historia szkoły 1946 – 2016”  najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz najważniejsze osiągnięcia uczniów i szkoły zwanej potocznie w środowisku lokalnym „Ekonomikiem” lub „Tischnerem”. Goście mieli okazję „przenieść się” w sentymentalną podróż do roku 1946 i śledząc kolejne slajdy przejść do współczesnej szkoły. Młodzież zaprezentowała m.in. słynne przeboje muzyczne ostatnich lat.

Na koniec uroczystości Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Gębala przekazali na ręce Dyrektora szkoły Jolanty Satławy listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu szkoły. Po czym na salę wjechał efektownie tort.

W ten sposób szkoła z dumą rozpoczęła Jubileusz, który będzie realizowany w roku szkolnym 2016/17 w ramach innowacji pedagogicznej pt. „70-lecie naszej szkoły na tle historii społeczności Ziemi Wadowickiej”.

W ramach innowacji zaplanowano wiele działań m. in.:

• prezentacja wystawy pt. „Historia szkoły na zdjęciach” społeczności lokalnej podczas Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wadowicach;
  • gromadzenie materiałów dotyczących szkoły poprzez:
    • wywiady uczniów z byłymi pracownikami i absolwentami szkoły;
    • zbiórka pamiątek do Sali Historii Szkoły;
    • stworzenie e- biblioteki zdjęć i materiałów pozyskanych od absolwentów i byłych pracowników szkoły.
  • otwarcie Sali Historii Szkoły;
  • organizowanie tradycyjnych spotkań z nauczycielami i seniorami z okazji różnych uroczystości;
  • uczczenie pamięci o zmarłych pracownikach szkoły.

W przygotowaniach uroczystości w dniu 13. 10.2016 r. brali udział uczniowie klas 2h (T nr 2 w zawodzie technik hotelarstwa), 3m (III LO), 2ep (ZSZ nr 2 w zawodzie cukiernik) oraz Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli: mgr Beaty Dyduły, mgr Jolanty Kosińskiej, mgr inż. Małgorzaty Palecznej, mgr Zofii Korzeniowskiej – Wójcik, mgr Elżbiety Mamcarczyk, mgr Joanny Zacnej – Makles, mgr Grażyny Cabak, mgr Anny Janik – Lempart oraz mgr inż. Tomasza Widlarza.

·         otwarcie Sali Historii Szkoły;

·         organizowanie tradycyjnych spotkań z nauczycielami i seniorami z okazji różnych uroczystości;