Dnia 24 maja odbył się w naszej szkole wewnątrzszkolny konkurs gastronomiczny: "Jedzmy smacznie i zdrowo - fantazje smaku potraw z makaronów". Uczniowie mieli za zadanie przygotować danie główne, którego podstawę stanowiły makarony oraz dowolnie wybrany przez siebie deser, z uwzględnieniem zasad racjonalnego żywienia. Ponadto ich zadaniem, przy prezentowaniu potrawy, było opisanie jej wartości odżywczej. Uczestnicy na zrealizowanie zadania mieli niepełne 3 godziny. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 1g, 3dg, 2ek. Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy wykazali bardzo duże umiejętności kulinarne oraz wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Bezkonkurencyjny jednak okazał się uczeń klasy 3dg Szymon Trzepaczka, którego potrawy zachwyciły całe jury.

Na podium znaleźli się również:

II miejsce - Mariola Wróbel klasa 2ek

III miejsce - Karolina Chmura klasa 3 dg

Wyróżnienie - Izabela Kiszczak klasa 3dg

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok.

Pragniemy również podziękować Radzie Rodziców, która ufundowała atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Organizatorzy:

mgr inż. Iwona Wiercimak- nauczyciel przedmiotów gastronomicznych

mgr Katarzyna Kozak- nauczyciel przedmiotów gastronomicznych

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia:)