W terminie od 26 lutego do 1 marca 2016r. uczennice technikum organizacji reklamy w składzie Monika Kozik, Eliana Wróblewska i Ewelina Kozik pod opieką Pani Karoliny Góralczyk - Żmudy uczestniczyły w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Pobyt był nagrodą za zajęcie I miejsca na etapie okręgowym w konkursie „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2015”. Wyjazd ufundowała posłanka do Parlamentu Europejskiego- Pani Róża Grafin von Thun und Hohenstein. Podczas pobytu w Brukseli dziewczyny miały okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Brukseli, m. in.:  główny plac miasta Grand Place, kościół św. Jakuba, figurę Manneken-Pis oraz uczestniczyły w mszy świętej w kościele Notre Dame du Sablon. Dzięki opowieściom przewodnika zapoznały się z historią miasta, kulturą i zwyczajami mieszkańców Belgii. Największą atrakcję stanowiło zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, a także spotkanie z fundatorką wyjazdu Panią poseł Różą Grafin von Thun und Hohenstein. Wspólna rozmowa i wymiana poglądów z Panią poseł była doskonałą okazją do przyjrzenia się pracy wykonywanej przez członków Parlamentu Europejskiego. Dzięki temu wyjazdowi dziewczyny poszerzyły horyzonty i umocniły swoją motywację w wytyczaniu dalszej ścieżki rozwoju.

Przypominamy, że to nie pierwszy wyjazd dziewczyn, który był nagrodą za uczestnictwo w konkursie z przedsiębiorczości. W 2013r. dziewczyny pojechały do Szczecina za zajęcie  I miejsca w Małopolsce w konkursie „Najlepsza interpretacja składnika kompetencji.” Uczestniczkom konkursu gratulujemy przedsiębiorczych postaw i życzymy powodzenia przy zakładaniu własnych biznesów.

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w takim wyjeździe do Brukseli. Pierwszy zespól konkursowy wyjechał do PE w 2013r. Więcej informacji na naszej stronie

Chętnych do uczestnictwa w konkursie Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2016r. zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu www.najlepsze-zajecia.pl, a także do uczestnictwa w warsztatach ze studentami SFBCC, które odbędą się 10 marca 2016r. oraz do udziału w kolejnej edycji konkursu, która rozpoczyna się już 14 marca 2016r.

Opiekun grupy: Karolina Góralczyk- Żmuda