W Wadowickiej Bibliotece Publicznej od 16 marca bieżącego roku, odbywa się wystawa pt. „Pamiętając o przeszłości, patrzymy w przyszłość” prac autorstwa uczniów Technikum nr 2 w zawodzie technik organizacji reklamy
z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Galeria zorganizowana została z okazji obchodzonego Jubileuszu 70-lecia istnienia placówki. Ukazuje zdjęcia obrazujące historię szkoły od momentu jej założenia do chwili obecnej. Możemy prześledzić, jak rozwijała się szkoła na przestrzeni minionych lat.

8 marca 2017r. klasy realizujące rozeszorzony program informatyki (2i, 2ci oraz 2n) wybrały się do Nowego Sącza na widowisko "Potęga informatyki". Studenci Wyższej Szkoły Biznesu NLU stworzyli widowisko łączące prezentację konkretnej wiedzy z zakresu informatyki (programowanie wieloplatformowe, sieci komputerowe, tworzenie gier komputerowych) z atrakcjami taneczymi i kulinarnymi. W trakcie tego inspirującego wydarzenia nie zabrakło także nowinek technicznych (drony, samochody przyszłości). Największą atrakcją była prezentacja humanoidalnego robota prosto z Japonii.

Fotorelacja z kiermaszu świątecznego przygotowanego przez uczniów klasy 3i w zawodzie Technik Organizacji Reklamy.

9 grudnia 2016 r. już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Warsztaty Świąteczne. Jak co roku cieszyły się ogromną popularnością. Wzięło w nich udział około 30 gimnazjalistów.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem pracowni reklamy. Uczniowie kierunku technik organizacji reklamy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą zawodu oraz zaprezentowali filmy ze stażu w Lizbonie i Plymouth.

Razem z uczniami naszej szkoły wykonywali  ozdoby i  dekoracje  świąteczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością i niebanalną wyobraźnią. Z dużym zaangażowanie i radością wykonywali dekoracje świąteczne.

Drodzy Gimnazjaliści

Serdecznie zapraszamy wszystkich kreatywnych i uzdolnionych plastycznie uczniów klas 3 gimnazjum, rozważających wybór zawodu technik organizacji reklamy, na Warsztaty Mikołajkowe, które odbędą się 9.12.2016r. o godz. 15.30-18.00 w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach.

Technik organizacji reklamy to interdyscyplinarny zawód łączący wiedzę sprzedażowo - marketingową z kreatywnymi zajęciami związanymi z projektowaniem kampanii reklamowej.  Wybierając to technikum należy liczyć się z niebezpieczeństwem nabywania bardzo zróznicowanych umiejętności. Możecie być narażeni na ciekawe zajęcia z grafiki, informatyki, fotografii, multimediów....

Przedstawiamy przykładowe  prace

Justyna Mazur z klasy 3i została finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "TISCHNEROWSKIE ŚLADY", który w tym roku odbył się pod hasłem ROZWAŻANIA O OJCZYŹNIE W TWÓRCZOŚCI KSIĘDZA PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA. Uczennica z klasy reklamy zdobyła index na wyższą uczelnię i przeżyła niezapomnianą przygodę - mogła dyskutować z renomowanymi Filozofami.

Klasa reklamy powinna mieć także kontakt ze Sztuką, by  projekty reklam były estetyczne i miały głębię  artystyczną. Klasa 3i w listopadzie 2015 roku odwiedziła nasz Miejski Dom Kultury, gdzie mogła podziwiać prace artystów lokalnych. Prezentujemy zdjęcia wykonane przez uczniów, na których  widać wysoki poziom artystyczny i różnorodność form i technik prac stworzonych przez artystów Ziemi Wadowickiej.