Dnia 07.10.2013r. uczniowie klas Technikum nr 2 kształcący się w zawodzie technik handlowiec w ZS nr 3 w Wadowicach udali się na stażu – wizytę zawodoznawczą. do firmy "IKEA" w Krakowie  w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego  w Małopolsce.

Celem stażu – wizyty zawodoznawczej było:

• zapoznanie z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa handlowego i jego rozwojem,
  • zapoznanie z dystrybucja artykułów, rozmieszczeniem ich w sklepie,
  • zapoznanie z profesjonalna obsługa klienta, promocją i reklamą

Uczniowie poznawali  organizację  pracy w światowej korporacji.  Dzięki ciekawym warsztatom pracowników uczniowie nauczyli się, jak z małej firmy zrobić ogólnoświatową potęgę.

Plan spotkania zawierał bloki tematyczne:

• historia IKEA
  • logistyka w IKEA,
  • obsługa klienta,
  • zrównoważony rozwój firmy.

Po prezentacji multimedialnej była możliwość zadawania pytań dotyczących przedstawionych zagadnień, z czego wywiązała się interesująca dyskusja i uczestnicy mieli możliwość przedstawienia swoich poglądów.

Dzięki wizycie uczniowie mogli poznać relacje panujące wśród pracowników, sposoby współpracy pomiędzy kierownikami i ich podwładnymi. Ponadto możliwe było poznanie struktury firmy, jej działów i kooperantów. Pracownicy IKEA udzielili także wielu cennych rad, które będą pomocne przy staraniu się o pracę. Staż - wizyta zawodoznawcza w IKEA była niezwykle pouczająca i  z pewnością u części uczestników rozbudziła chęć pracy w tej lub podobnej firmie.

Ważnym elementem wizyty było też przybliżenie działań proekologicznych firmy – segregacji odpadów. Objaśniono nam jak wygląda praktyczne dbanie o ekologię w wykonaniu pracowników IKEA. Na koniec stażu każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Staż - wizyta zawodoznawcza w dniu 7 października 2013r. przebiegał zgodnie z przyjętym harmonogramem i w pełni zrealizowane zostały zamierzone cele.

Opiekunowie:

Małgorzata Paleczna