28 marca odbyły się w szkole warsztaty barmańskie z udziałem naszego absolwenta Dawida Kawłatowa. Obecnie zajmuje się on profesjonalnym barmaństwem. Zajęcia poświęcone były tematyce związanej z dekoracją drinków. Uczniowie z klasy 3ds w zawodzie kelner sporządzali garni z różnych owoców i warzyw oraz ziół. Dawid przekazał im najnowsze trendy w sposobie garnirowania napojów. Jednak ponad wszystko najważniejsze były umiejętności manualne. Dzisiejszy styl barmański narzuca bardzo kreatywne garni oraz sposób podania koktajli.

Prace uczniów dostały uznanie mistrza....

Kurs "Kuchnie świata" dla nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

W dniach 8-10.11.2013 odbyła się w naszej szkole pierwsza część kursu z tematyki "Kuchnie świata". Pod okiem znanych w Polsce szefów kuchni nauczyciele naszej szkoły oraz CKU w Radoczy, doskonalą swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu kuchni świata oraz kuchni molekularnej.

Popatrzcie co działo się przez pierwsze dni kursu:)

W czwartek 24 października nasza szkoła podjęła się zlecenia cateringowego dla Polskiego Związku Niewidomych w Wadowicach. Spotkanie okolicznościowe odbyło się w kościele św. Piotra w Wadowicach.  W spotkaniu uczestniczyło 50 osób zaproszonych przez organizatora. Warsztaty szkolne pod kierunkiem p. A. Knapik przygotowały ciepłą zakąskę w postaci gulaszu Strogonowa. Natomiast nasi kelnerzy pod kierunkiem p. J. Krawczyk oraz p. A. Mikołajek przygotowali obsługę gastronomiczną, która polegała na przygotowaniu stołów okolicznościowych, wyporcjowaniu ciast i drobnych wypieków cukierniczych, podaniu napojów gorących i zimnych oraz zakąski gorącej. Uczniowie starali się sprostać oczekiwaniom gości poprzez właściwą postawę zawodową.

W tygodniku Gazeta Małopolska 11 października 2013 pojawił się artykuł o naszych absolwentach: Sandrze Wider i Dawidzie Kawłatowie. Artykuł ten opisuje ich wspólną pasję do barmaństwa, którą rozpoczęli w naszej szkole, jako uczniowie hotelarstwa (Dawid) i kelnerstwa (Sandra).

(W międzynarodowej szkole barmanów i sommelierów organizator: Adam Brańczyk)

Gradings jest to ogólnoświatowy program World Flair Association (WFA), który ma za zadanie podnoszenie kwalifikacji zawodowych barmanów oraz zapoznanie ich z ogólno przyjętymi standardami barmańskimi. Jest 5 poziomów, na które każdy z uczestników może zdać egzamin: