Sprawozdanie ze stażu - wizyty zawodoznawczej w Radio Kraków w dniu 06.06.2012r.

W dniu 06 czerwca 2012r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy odbyli staż - wizytę zawodoznawczą w Radio Kraków, realizowaną w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce".

Osobą, która oprowadzała młodzież i opowiadała o radiu był znany krakowski radiowiec - Grzegorz Bernasik. W trakcie wizyty zawodoznawczej uczestnicy przyglądali się pracy reporterów, mieli okazję poznać jak przygotowywane są rozmowy z gośćmi, jak odbywają się wejścia radiowców na antenę, w jaki sposób prezentowane są wiadomości. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób reżyser komunikuje się ze studiem.

Podczas stażu zostały zrealizowane następujące cele:

• zapoznano młodzież z historią Radia Kraków,
  • przedstawiono bieżącą działalność radia, w tym również działalność reklamową,
  • przedstawiono nowoczesne techniki radiowe,
  • omówiono zasady budowania pomieszczeń, w których nagrywa się dźwięk aby uzyskać jak najlepsze efekty akustyczne,
  • młodzież miała możliwość zajęcia miejsca przed mikrofonem oraz poznania wyposażenie studia nagrań,
  • zaprezentowano miejsca pracy spikerów, reporterów i dziennikarzy radiowych,
  • młodzież zwiedziła duże studio nagrań im. Romany Bobrowskiej.

Uczniowie nabyli umiejętność korzystania z technik radiowych z uwzględnieniem możliwości dotyczących reklam, poznali procedury nagrywania audycji. Zaplanowane cele stażu - wizyty zawodoznawczej zostały zrealizowane.

mgr Monika Wiercimak
mgr Barbara Popek