Sprawozdanie ze stażu - wizyty zawodoznawczej do Parku Handlowego FUTURA w Modlniczce w dniu 01.06. 2012r.

W dniu 1 czerwca 2012r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista pod opieka pani Alicji Michniak i pani Jadwigi Matejko uczestniczyli w stażu - wizycie zawodoznawczej do Parku Handlowego FUTURA w Modlniczce.

Wizyta ta rozpoczęła się w sali "Manifestacja stylu". Najpierw Dyrektor Grzegorz Filipczyk zapoznał uczestników z historią, charakterystyką i strategią rozwoju firmy. Przybliżył zarządzanie centrum handlowym, strukturę organizacyjną, rolę serwisów zewnętrznych w funkcjonowaniu centrum. Następnie przedstawione zostały działania marketingowe, organizowanie reklamy dla Futura Park, eventy, nośniki reklamy, kampanie, ambiente. Uczestnicy mieli możliwość poznania strefy dostaw, pasaż handlowy, system porządkowania centrum handlowego, pracę serwisów zewnętrznych. Futura Park posiada certyfikat potwierdzający prawidłowe gospodarowanie odpadami.

Centrum zostało otwarte 19.10.2011r. Faktory jest to pierwsze w Polsce centrum handlowe typu outlet, gdzie znajdują się najlepsze marki międzynarodowe i polskie. Wszystkie produkty w Faktory można kupić od 30% do 70% taniej przez cały rok. Właścicielem Parku Handlowego Futura jest Neinver - firma hiszpańska działająca na europejskim rynku.

Centrum zlokalizowane jest w Modlniczce położonej w pobliżu północno - zachodniej granicy Krakowa. Można tutaj znaleźć ponad 100 polskich i zagranicznych marek, np. Reebok, Nike, Puma, Reserved.

Kraków to miasto z wielowiekowymi tradycjami handlowymi. Park Handlowy Futura to ponad 42 tys. m2 powierzchni handlowej rozmieszczonej na dwóch poziomach, dostępne jest także ok. 1400 miejsc dla samochodów.

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania centrum handlowego. Zwrócili uwagę, jak ważna jest praca w zespole, porozumienie między pracownikami i wiążące ich relacje. Każdy z pracowników dobrze wykonując powierzone mu zadanie ma wpływ na rozwój centrum handlowego i jego pozycję na rynku. Dobre i mądre decyzje zarządu pozwalają na wzbogacanie asortymentu i oferty handlowej. Dzięki temu Park Handlowy Futura cieszy się uznaniem wśród klientów. Każdy z nich jest przekonany, że zakupy w tym centrum są opłacalne i korzystne.

Na zakończenie wizyty zawodoznawczej odbył się quiz. Uczestnicy udzielili odpowiedzi na temat działalności Futura Park. Najlepsi otrzymali od firmy nagrody.

Celem wizyty zawodoznawczej było zapoznanie uczniów z historią i charakterystyką firmy, zapoznanie z agencją reklamową i jej rolą w działaniach marketingowych centrum handlowego, kampanią otwarcia firmy, nośnikami reklamy, komercjalizacją powierzchni i pozyskiwaniem najemców, zarządzaniem centrum handlowym, rolą serwisów zewnętrznych w funkcjonowaniu centrum handlowego. Cele stażu - wizyty zawodoznawczej zostały w pełni zrealizowane.

mgr Jadwiga Matejko
mgr inż. Alicja Michniak