Szymon Świstek, uczeń  klasy 1n, jako jedyny przedstawiciel naszej szkoły zakwalifikował się do etapu finałowego Międzynarodowego Konkursu „Pangea”.

„Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji”

Szymon z zadaniami zmagał się 29.04.2016roku w Warszawie na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Był jednym ze 150 uczestników konkursu w swojej kategorii. W tym dniu w konkursie wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół w Polsce.

Chociaż zabrakło mu niewiele, aby zająć jedno z pierwszych 20 miejsc, to i tak jest zwycięzcą.

Serdecznie gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy matematyczne!

Opiekun: Mamcarczyk Elżbieta

• P1090902